Pehl Ildikó blogja

Túl a személyesen

Túl a személyesen

Halogatás

2013. december 13. - Pehl Ildikó

307074_517334081662647_1095954160_n_1386937338.jpg_720x960

Miért halogatunk megtenni dolgokat?

Mert azért kéne tenni valamit, mert valaki más várja el.

Mert félünk a visszautasítástól.

Mert félünk a fájdalomtól.

Mert félünk az esetleges kellemetlenségtől.

Mert félünk attól, hogy nem sikerül.

Mert félünk attól, hogy sikerül.

Mert felünk attól, hogy a belefektetett energia nem térül meg.

Mert félünk attól, hogy nehéz lesz.

Mert félünk a változástól, miközben vágyunk rá.

Legtöbbször nem lusták vagyunk, hanem valami másról van szó.

Van bennünk egy kialakított kép saját magunkról és ezért nehezen megy a változás.

Lehet, hogy az elérendő cél még nem fér össze a jelenlegi énképünkkel. Az eddigit már ismerjük, a jövőbelit meg még nem, és az ismeretlen mindig ijesztő, félelmetes.

Lehet, hogy az összes félelmünk alaptalan, csak a képzelet játszik velünk. De ha veszünk egy nagy levegőt, bátran átmegyünk azon, amitől a legjobban félünk, megerősödünk, mert rájövünk majd, hogy meg tudjuk csinálni.

Ilyen volt például az első tűzön járásom. Amikor először mentem át a tűzön, nagyon féltem.

Féltem és bíztam. Magamban, a vezetőmben és abban a folyamatban, amiben részt vettem.

Amikor ott álltam a 6 méteres parázsszőnyeg előtt, a félelemből egy olyan erő született, s az erőből lendület és elszánás, amely szinte áttolt a parázson. Amikor megtettem az első lépést, éreztem, hogy nem én lépek, hanem visz valami, amire bármikor rábízhatom magam.

És ettől fogva tudom, hogy bármire képes vagyok, ha ott az elszánás bennem.

Ahogy az égő parázson csak gondolatok nélkül, bizalommal és tiszta szívvel lehet sértetlenül átmenni, úgy az életben a félelmetes, nehéz helyzetekhez is csak így érdemes hozzáállni. Persze, nem azt mondom, hogy ne gondolkodj előtte, hanem azt, hogy amikor megteszed az első lépést, már ne latolgasd az esélyeidet, hanem tedd, amit elterveztél.

Ha tetszett a bejegyzés, látogasd meg a honlapomat:

tulaszemelyesen.hu

Pehl Ildikó

pszichoblogger

Mert adni jó

csak-az-a-mienk-amit-oda-tudunk-adni-22433_1386856135.jpg_960x870

Készülődünk a karácsonyi ünnepekre. A keresztény hagyomány szerint húsvétkor és karácsonykor szokás nagytakarítani. Ilyenkor ünnepelni készülünk. Megtisztítjuk a lakásunkat, feldíszítjük a környezetünket és egy kicsit a lelkünket is.

Amikor kitakarítjuk a lakást, a lelkünk is megtisztul egy kicsi. Nagytakarításkor óhatatlanul előkerülnek azok a dolgok, amikre már nincs szükségünk és ilyenkor megválunk ezektől. Leporoljuk a féltett kincseinket és kidobáljuk a régi megunt dolgokat.

Amikor kicsik voltak a lányaim, a kinőtt ruhákat mindig beletettem egy szatyorba és kiakasztottam a kertkapura. Nem volt szívem a kukába dobálni azokat a ruhákat, amiket kinőttek. Amelyik ruha olyan állapotú volt, azt odaajándékoztam ismerősöknek, barátoknak, de volt, amelyiken látszott, hogy használták. Kidobni mégsem akartam, ezért inkább bepakoltam egy szatyorba és kiakasztottam a kapura, ahogy a megmaradt kenyeret is mindig kiraktam.

Egy olyan helyen laktunk, ahol finoman szólva nem volt sok gazdag lakó, ahogy mi sem voltunk azok, de voltak olyanok, akik még nálunk is nehezebb körülmények között éltek, és sok volt a roma család.

Bevallom, akkor még nem voltam ezoterikus gondolkodású és önző módon azt gondoltam, hogy ezért majd biztosan kapok én is valamit. Kaptam is.

Nem tudom, ki vagy kik vitték el a ruhákat és a kenyereket, de én attól, hogy névtelenül adtam, jól éreztem magam, és arra gondoltam, hogy a ruhák oda kerültek, ahol szükség van rájuk. És amikor kaptam valamit valakitől, az élettől, akkor úgy gondoltam, hogy azért kapom, mert én is adok. Mert adni jó.

 http://tulaszemelyesen.hu/

 Pehl Ildikó

pszichoblogger

Elfogadás

a_szeretet_1360741_9534_1386574150.jpg_500x500

Az egyik megvilágosodás intenzív elvonulásra úgy érkeztem, hogy tele voltam haraggal. Fel nem dolgozott haraggal és nem értettem, honnan jön, kire vagy mire haragszom. Megnéztem a dühömet és rájöttem, azért vagyok dühös, mert a többiek nem veszik észre a hibákat. Nem értettem, hogy lehet, hogy én látom, a másik pedig nem?

Aztán rájöttem, hogy lehet, hogy látják, csak nem teszik szóvá, nem érdekli a többieket. Azért, mert nem tulajdonítanak ennek jelentőséget. Miért? Két eset lehetséges. Az egyik, hogy azért, mert számukra nem fontos sem az ember, sem a tévedései, ezért nem érinti őket. A másik, hogy azért, mert szeretik azt, aki éppen hibázik.

És akkor jött a felismerés: Aki hibázik, azért teszi, mert azt teszi, amire képes akkor, abban a helyzetben. Mert mindenki azt teszi, ami tőle telik. S ha ezt elfogadom, és nem várok olyasmit, amire nem képes, akkor az egész embert fogadom el, a hibáival, a tévedéseivel, az ügyetlenségével, a dühével, a tökéletlenségével együtt.

Ez is a szeretet.

http://tulaszemelyesen.hu/

süti beállítások módosítása